Rozvoj obce - Zázemí a vybavení pro hasiče

Poslední aktualizace: 9.11.2020

Historie hasičské jednotky v obci

Dobrovolní hasiči fungují v obci Lazinov od roku 1902. (čtěte dále)

Stavba nové hasičské zbrojnice

V roce 2012 byla v obci postavena nová hasičská zbrojnice. (čtěte dále)

Spolupráce s vodní záchrannou službou

Obec společně s SDH Lazinov navázala v roce 2015 spolupráci s Vodní záchrannou službou Českého červeného kříže Letovice-Křetínka, pobočný spolek (IČ 04797485).

Zázemí pro dětský skautský oddíl

První patro hasičské zbrojnice slouží od r. 2018 také jako zázemí pro činnost dětského skautské oddílu - schůzky, letní tábory, ....

Dovybavení zásahové jednotky

Jihomoravský kraj

Dovybavení zásahové jednotky obce Lazinov (výstrojí, věcnými prostředky požární ochrany a nastavovacím žebříkem) bylo v roce 2017 realizováno za přispění prostředků z rozpočtu Jihomoravského kraje.
 

Pořízení dálkově ovládané elektronické sirény

Jihomoravský kraj

V roce 2019 byla v rámci projektu "Zdokonalení Integrovaného záchranného systému Jmk v obci Lazinov" pořízena nová elektronická vyrozumívací siréna, která je umístěna na hasičské zbrojnici a je dálkově napojena na operační středisko HZS Jmk. Tento projekt byl realizován za přispění prostředků z rozpočtu Jihomoravského kraje.
 

Pořízení dopravního automobilu

Dopravní hasičský automobil

V říjnu 2020 byl pro hasiče pořízen dopravní automobil Fiat Ducato - další fotografie. Na jeho pořízení přispěl Jihomoravský kraj a Ministerstvo vnitra - Generální ředitelství hasičského záchranného sboru.